Martxoaren 27an Senperen 25. Hatsaren Poesia Eguna ospatuko dute

Martxoaren 27an Senperen 25. Hatsaren Poesia Eguna ospatu dute. Senpereko Hatsa elkarteak prestatutako ekintzak goizeko 11:30etan hasiko dira. Egitasmoan Euskal Herri osoko poesia idazleek parte hartuko dute.

Besteak beste, hauek dira martxoaren 27an Senperen egingo diren ekintzak:

11:30etan Elkarretaratzea eta “Hatsaren Poesia 2022” Liburuaren aurkezpena.

13:00 Aperitifa eta zizka-mizken bazkaria norberak ekarri janedanekin.

16:00etan Liburuan parte hartu dutenen testuen irakurketa eta Hatsa kide batzuen kantuemanaldia bai eta Antton Larrandabururen kantaldia.

Egun osoan zehar “Margolariaren azietak”, Iñaki Bastarrikaren pintura-bilduma bat, aurtengo Hatsakideen 120 testutxoekin batera, azukre kanaberazko 120 azietetan aurkeztua.

Hauek izango dira 25. Hatsaren Poesiaren Egunean parte hartuko duten pertsonak:

Abeberri Alan
Abruza Eneritz
Aiartza Peru
Aierbe Elena
Akixo Kepa Zigor
Aintziart Piarres
Albistur Ramon
Albistur Ramuntxo
Alzibar Eugeni
Amadoz Ongay Bingen
Amezaga Eneko
Antuñano Aitor
Apaolaza Eneko
Aranzeta Amaia
Aristi Pako
Arkotxa Aurelia
Arruabarrena Elizalde Marisa
Aurkerenena Joseba
Azkargorta Lierni
Azpeitia Roca Julen
Azpirotz Olatz
Babiano Mikel
Bastarrika Izagirre Iñaki
Bedaxagar Maider
Bella Andrea
Bezos Matxalen
BIDASOKO AEK (8 ikasle)
Blanco Josebe
Blanco Arbe Rafael
Borda Itxaro
Davant Jean Louis
De Goñi Iosune
Dicharry Eric
Donibane Lohitzune AEK(7 ikasle)
Dorronsoro Iñaki
Egiazabal Leonat
Egibar Ilazki
Eizmendi Juan Luis
Elortza Lierni
Errekatxo Ainhize
Etxamendi Eñaut
Etxarte Nicole
Etxebarria Mikel
Etxegoin Maialen
Etxezaharreta Lucien
Etxezarreta Lorea eta Unax
Fruchon Anne
Galardi Aintzane
Genua Alzuri Idoia
Goitia Koldo
Gomez Itziar
Gorrotxategi Aritz
Gurrutxaga Joxan
Hormaetxe Hilario
Ibaibarriaga Urkiri Imanol
Irastortza Tere
Irazusta Aintzane
Irigoien Imanol
Irigoien Joan Mari
Irisarri Egia Estitxu
Iturain Goiz Eder
Iturrioz Andoni
Jimenez Maia Josu
Jorajuria Peio
Kazabon Antton
Laka Iban
Larramendy Jean
Larrandaburu Antton
Larruskain Aritz
Lasa Alegria Amaia
Leatxe Itsaso
Legarra Iraitz
Legarreta Asier
Lezoko OROITZENE AEK(7)
LizeagaTamayo Eukene
Lopez de Alda Arantzazu
Lopez Mugartza Iñaut
Lopez Mugartza Juankar
Luzarraga Asel
Macklin ElizabethMaia Urroz Ainara
Maiztegui Maria Eugenia
Martinez Arantza
Meabe Miren Agur
Montes de Oca Alvaro
Odriozola Sustaeta Iñaki
Olaso Bengoa Xabier
Ordoñez Aiert
Oregi Sabin
Otamendi Jose Luis
Otero Lucia
Peillen Txomin
Rodriguez Fito
Salamero Andoni
Sarasola Murgia Juanma
Saratsua Oier
Sestorain Joxemari
Setien Gorka
Solorzano Graxi
Soubelet Xabier
Taberna Mikel “Kapi”
Tambourin Marikita
Tisera Javier
Tobar Joseba Felix
Traonmilin Eric
Urkia Inza Maite
Urkizu Urtzi
Urrutia Xerar
Usandizaga Ainhoa
Valois Carmen
Zabala Artetxe Juan Luis
Zabala Telleria Leire
Zabaleta Gorka
Zamora Auxtin
Zelaieta Anta Edu
Zendoia Joxemari
Zestau Bego
Zestau Ima
Zilbeti Eba
Zubeldia Koldo
Zubeldia Maddi
Zubiola Ibon
Zugarramurdi Mariangeles
eta bere hiru bilobak
Zugasti Puri
Zurutuza Lander

Donibane lohitzuneko AEK
Jean
-Yves,
Nicolas, Mélissa, Alexandra,
Philippe, Sylvia, Loreila

Irungo AEK
Asier Cuesta Senosiain
Iñigo Imaz Martínez
Irati Albiz Valle
Irati Errandonea Zozaya
Nagore Zubillaga Ozaita
Uxue Zalbide Behobide

Lezoko AEK
Unai Esnal Fuentetaja
Nahikari Payo Benito
Raul Perez Martinez
eta Jokin Pedreño Alcolea
Eñaut Retegi Lekuona
Uxue Barrenetxea Bruño

Utzi erantzuna

Zure e-posta helbidea ez da argitaratuko. Beharrezko eremuak * markatuta daude